Projekty domov - Titulný obrázok 1

Projekty domov do tvaru L

Dom v tvare L je ideálny pre rodiny. Vďaka svojmu pôdorysu ponúka krytý priestor až z dvoch strán. Získate tak súkromie na nerušený odpočinok či ideálne miesto na bazén. Vyberte si z našich projektov domov v tvare L a získajte svoj vysnívaný domov.
zobrazuje sa všetko
4-izbové domy
Projekty rodinných domov - projekt domu L110
Projekt domu L110
4-izbový - 114m2
šírka 12,8m, dĺžka 13,7m
Projekty rodinných domov - projekt domu L118
Projekt domu L118
4-izbový - 118m2
šírka 14,6m, dĺžka 14,4m
Projekty rodinných domov - projekt domu L135
Projekt domu L135
5-izbový / 4+g - 137m2
šírka 13,3m, dĺžka 16,90m
Projekty rodinných domov - projekt domu L105
Projekt domu L105
4-izbový - 103m2
šírka 10,95m, dĺžka 15,30m
Projekty rodinných domov - projekt domu L115
Projekt domu L115
4-izbový - 117m2
šírka 15,3m, dĺžka 14,05m
Projekty rodinných domov - projekt domu L110G
Projekt domu L110G
4-izb + g - 147m2
šírka 16,8m, dĺžka 13,7m
3-izbové domy
Projekty rodinných domov - projekt domu L75
Projekt domu L75
3-izbový - 76m2
šírka 9,1m, dĺžka 11,9m
Projekty rodinných domov - projekt domu L90
Projekt domu L90
3-izbový - 87m2
šírka 11,0m, dĺžka 12,2m
5-izbové domy
Projekty rodinných domov - projekt domu L120
Projekt domu L120
5-izbový - 120m2
šírka 13,0m, dĺžka 14,15m
Projekty rodinných domov - projekt domu L2-145
Projekt domu L2-145
5-izbový - 145m2
šírka 10,05m, dĺžka 11,6m
2-izbové domy
Projekty rodinných domov - projekt domu L50
Projekt domu L50
2-izbový - 52m2
šírka 7,7m, dĺžka 11,15m
Projekty domov na mieru
Projekty na mieru
Radi Vám navhrneme projekt na mieru. Pozrite si naše referencie

Aké výhody majú domy v tvare L?

Poskytujú súkromie


Vďaka tvaru domu do L vytvoríte na svojom pozemku potrebné súkromie. Jeho tvar vás totiž chráni pred zvedavými očami susedov či okoloidúcich. Vo vzniknutom priestore tak môžete vytvoriť terasu či oddychový kútik pre celú rodinu. Využiť ho môžete aj ako miesto na bazén.

Dostatok denného svetla


Správnym dispozičným riešením domu do tvaru L a orientáciou na svetové strany získate v interiéri viac svetla. Denné svetlo miestnosti nielen zútulní, ale ušetríte aj na výdavkoch za kúrenie či elektrinu. V oblastiach so silným vetrom ponúka dom v tvare L závetrie. Vďaka tomu vytvára príjemné oddychové miesto aj v chladnejších ročných obdobiach.

Dostatok priestoru pre celú rodinu


Domy v tvare L vďaka svojmu pôdorysu poskytujú bohatý priestor pre všetkých členov domácnosti. Získate tak miesto nielen pre seba, ale aj pre svoje voľnočasové aktivity či pracovňu.

Zvoliť môžete aj poschodový dom v tvare L, s ktorým ušetríte miesto na pozemku, no zároveň neprídete o pohodlie. Zastavaná plocha totiž bude menšia, no úžitková splní všetky vaše požiadavky. Poschodové domy sú preto skvelá voľba na menšie parcely.

Ak máte dostatočne veľký pozemok, pokojne vyberte 4-izbové projekty. Napríklad bungalov L135 ponúkame buď s garážou a 4 izbami, alebo vo variante s 5 izbami. Domy do tvaru L vám navyše ľahšie umožnia rozdeliť interiér na dennú a nočnú časť.

Možnosť výberu tvaru strechy


Okrem klasickej sedlovej strechy si môžete zvoliť aj bungalov s plochou strechou. Napríklad projekt L115, v ktorom si môžete vybrať medzi plochou a klasickou valbovou strechou. Rovná strecha dodá vášmu domu moderný vzhľad.

Možnosť prispôsobenia na rôzne typy pozemkov


Projekty domov do tvaru L sa hodia na nielen na veľké, ale aj menšie pozemky. Vynímať sa bude tiež na menšom rohovom pozemku. Stačí, keď si zvolíte len vhodný projekt. Pri výbere si však dajte si pozor na odstupové vzdialenosti od hraníc pozemku alebo susedných domov.

Odstupové vzdialenosti
Nielen pri dome v tvare L, ale aj pri akejkoľvek stavbe musíte rešpektovať obmedzenia vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov. Takisto sa musíte riadiť územným plánom obce alebo zóny, ak sú pre vašu lokalitu spracované.

Odstupové vzdialenosti bližšie určuje vyhláška č. 532/2002 Z. z. Preto pri výbere projektu domu v tvare L si vopred zistite, či je vhodný na váš typ pozemku. Ste totiž povinní dodržiavať minimálnu vzdialenosť 7 metrov od susedného domu, ak stavby medzi sebou vytvárajú voľný priestor.

Zároveň vzdialenosť rodinných domov od spoločných hraníc pozemkov nesmie byť menšia ako 2 metre. Takisto predná strana budovy, v ktorej sa nachádzajú obytné miestnosti, musí byť od okraja chodníka alebo cesty vzdialená minimálne 3 metre. Ak ste zistili, že sa vám na pozemok nezmestí dom do tvaru L, vyberte si z našich ďalších projektov domov bungalov a nájdite ten najvhodnejší.

Prečo si vybrať projekty domov do tvaru L od DJS Architecture?

Projekty spĺňajú energetickú triedu A0


Všetky novonavrhované rodinné domy musia k žiadosti o stavebné povolenie doložiť projektové energetické hodnotenie budovy. Slúži totiž ako podklad na posúdenie, či stavba spĺňa súčasné platné predpisy. Vďaka tomu prejde vaša stavba energetickou certifikáciou počas kolaudácie.

Možnosť výberu materiálu


Hoci sú steny v našich projektov domov v tvare L navrhnuté z pórobetónových tvárnic, počas výstavby ich môžeme zameniť za tehlové murivo.

Možnosť úpravy pôdorysu


Vybrali ste si projekt domu, no zistili ste, že vám niečo o nevyhovuje? Ak máte záujem o úpravu pôdorysu, neváhajte nás kontaktovať. Spravíme všetko preto, aby ste bývali vo svojom vysnívanom dome. Orientačné zmeny cien nájdete v našom cenníku doplnkových služieb.

Ďalšie projekty za zvýhodnené ceny


V katalógových projektoch sa nenachádzajú projekty osadenia domu ani napojenia na inžinierske siete (projekty prípojok). Je to preto, lebo každý stavebný pozemok je individuálny a táto služba sa musí poskytnúť na mieru každému klientovi. Ak si však projekt osadenia alebo prípojky objednáte súčasne s projektom domu, získate ich za zvýhodnenú cenu.
EN  SK
Radi by ste sa dozvedeli viac informácií? Napíšte nám na Facebooku alebo nám pošlite email na adresu uvedenú nižšie, prípadne nám zavolajte na uvedené telefónne číslo.
DJS Architecture s.r.o., email: office@djsarchitecture.sk, tel.:  +421 (0)948 801 020