Referencie - Urbanistická súťaž Trenčín

Urbanistická súťaž Trenčín

Náš návrh do medzinárodnej urbanistickej súťaže Trenčín - mesto na rieke. Cieľom bolo navrhnúť odvážne riešenie prepojenia centra mesta s oboma brehmi rieky Váh, pristupujúce s pokorou k existujúcemu historickému a prírodnému prostrediu. Pri návrhu sme vychádzali z myšlienky prepojenia dvoch brehov ako protikladov - staré a nové, drsné a uhladené, voľná príroda a parková úprava. Aby sme naplnili základnú myšlienku prepojenia zelene na oboch brehoch Váhu, vytvorili sme hlavnú pešiu trasu vedenú od starého železničného mosta smerom k Auparku. Križovanie so štvorprúdovou komunikáciou sme vyriešili vytvorením podjazdu v mieste križovania. Týmto spôsobom je vytvorené úplne bezkolízne spojenie nábrežia s historickým centrom mesta. Na cípe ostrova sme navrhli vyhliadkovú vežu, ktorá je navrhnutá v tvare dvoch do seba zasadených klinov. Tieto majú symbolizovať presýpacie hodiny - symbol nadčasovosti.
Celkový urbanistický návrh
Návrh vyhliadkovej veže na cípe ostrova Váhu
Celkový pohľad na hmotové riešenie návrhu
Letecký pohľad na návrh
Letecký pohľad na návrh
Letecký pohľad na návrh
Typ projektu: Medzinárodná súťaž     Design: DJS Architecture     Projekt: 04/2014     Realizácia: -     Lokalita: Trenčín, Slovensko
EN  SK
Radi by ste sa dozvedeli viac informácií? Napíšte nám na Facebooku alebo nám pošlite email na adresu uvedenú nižšie, prípadne nám zavolajte na uvedené telefónne číslo.
DJS Architecture s.r.o., email: office@djsarchitecture.sk, tel.:  +421 (0)948 801 020