Radové domy - Bratislava

Radové domy 2

Táto štúdia bola vytvorená ako príklad zahusťovania mestskej zástavby. Jednotlivé domy naplno využívajú potenciál svojho pôdorysu a na minimálnej šírke (5,0m pre jeden trakt) poskytujú pohodlné bývanie pre mladé rodiny. Úžitková plocha jednej jednotky pozostávajúcej z dvoch traktov je približne 130m2. Striedaním 2 typov traktov sa vytvoril zaujímavý rytmus v radovej zástavbe. Vyposúvaním hmôt vznikla na jednej strane možnosť súkromia na terasách a na druhej strane zaujímavé predzáhradky striedané státiami pre autá, ktoré sú zapustené do terénu. Prekrytie parkovacieho státia je zabezpečené prirodzene hmotou objektu nad ním. Použitím jednoduchých línií v kombináci betónu s bielou a šedou omietkou ako aj vyposúvanými podlažiami sa vytvára príjemný kontrast medzi jednotlivými objektami. Pôdorys industriálne pôsobiaceho bytu je rozdelený na 4 výškové úrovne – garáž, hlavná obytná časť, detská izba s kúpeľnou, spálňa s vlastnou kúpeľnou a nadúrovňové spanie pre detskú izbu. Rovnako je na dennú a nočnú časť rozdelený aj dvojposchodový biely fragment radového domu. Takýto koncept poskytuje príjemný kompromis medzi bývaním v bytovom dome a bývaním v samostatne stojacom dome.
Pohľad na radové domy z ulice
Pohľad na radové domy zo záhrady
Typ projektu: Architektonická štúdia     Design: DJS Architecture  Projekt: 07/2020     Realizácia: -     Lokalita: Bratislava, Slovensko
EN  SK
Radi by ste sa dozvedeli viac informácií? Napíšte nám na Facebooku alebo nám pošlite email na adresu uvedenú nižšie, prípadne nám zavolajte na uvedené telefónne číslo.
DJS Architecture s.r.o., email: office@djsarchitecture.sk, tel.:  +421 (0)948 801 020